Не спалюйте листя і стерню на подвір’ях і присадибних ділянках

Не спалюйте листя і стерню на подвір’ях і присадибних ділянках. дим від спалювання сухої рослинності розповсюджується по селу, отруюючи повітря і погіршуючи якість життя мешканцям. Дим від спалювання листя – це концентрована сильнодіюча токсична суміш, яка, досягаючи найглибших ділянок легень, утворює там комбінації осаджених токсичних елементів, що заважають процесу засвоєння кисню в організмі. Окремі продукти згорання листя і особливо пластикових відходів, які потрапляють в купи сміття, є канцерогенними сполуками, що спричиняють розвиток ракових клітин.
Альтернатива спалюванню – компостування органічних відходів. Дбайте про своє здоров’я, здоров’я ваших дітей і односельців.
Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення за самовільне випалювання рослинності, її залишків, а також відходів передбачено накладення штрафу на громадян від 20 до 80 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 340 до 1360 грн) і на посадових осіб від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 грн).

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *